Przydatne linki

Aplikacja mobilna Erasmus+ ma pomóc w zorganizowaniu wyjazdu studentom, wolontariuszom, stażystom i innym zainteresowanym. Aplikację stworzono z myślą o tych, którzy lubią mieć wszystkie sprawy organizacyjne pod ręką.
Pozwala ona:
– w łatwy sposób śledzić stan formalności administracyjnych przed wyjazdem, podczas pobytu za granicą i po powrocie: na przykład przygotować i podpisać online porozumienia o programie zajęć na studiach z uczelnią macierzystą i z uczelnią z zagranicy;
– poradzić innym uczestnikom, jak odnaleźć się w nowym otoczeniu (np. znaleźć dobrą restaurację) i zagłosować na najlepsze porady;
– doskonalić znajomość języków obcych przy pomocy platformy wsparcia językowego online programu Erasmus+, oferującej kursy językowe online i pomoc mentora.
Aplikacja dostępna jest w systemach Android i iOS.

Aplikacja mobilna Polak za granicą to sprawdzone źródło informacji w podróży. Dowiesz się z niej o aktualnych ograniczeniach w zw. z pandemią COVID-19. Znajdziesz także sprawdzone informacje dla podróżujących do wszystkich krajów świata oraz kontakty do polskich placówek zagranicznych.
Aplikacja dostępna jest w wersjach dla systemów Android i iOS.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – planujesz wakacje, pracę lub naukę za granicą? Obawiasz się, czy w razie choroby lekarze uznają twoje ubezpieczenie zdrowotne? Uzyskaj Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – Gov.pl – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Re-open UE zawiera informacje na temat różnych obowiązujących środków, w tym na temat wymogów dotyczących kwarantanny i testów dla podróżnych, unijnego certyfikatu cyfrowego COVID, który pomoże Ci skorzystać z prawa do swobodnego przemieszczania się, oraz mobilnych aplikacji do ustalania kontaktów zakaźnych i ostrzegania w związku z koronawirusem. Informacje te są często aktualizowane i dostępne w 24 językach. Powinno to pomóc zaplanować podróż po Europie, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i zdrowie.
Re-open EU (europa.eu)

Kalkulator odległości
Distance Calculator | Erasmus+ (europa.eu)

Serwis MSZ Odyseusz
Odyseusz (msz.gov.pl)