Ile osób mieszka w Polsce? | Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021

29 marca 2021

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 kwietnia br., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 (Dz. U. z 2019 poz. 1775, z późn. zm.), w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy.

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, który będzie dostępny od 1 kwietnia br. na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą spisać się w każdym urzędzie statystycznym lub urzędzie miasta i gminy, gdzie będą przygotowane miejsca spisowe albo przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99.

Szczegóły na stronach internetowych:

Lista pytań w NSP 2021