Informacje ogólne

Wyjazd na praktykę może się odbyć w trakcie studiów lub/oraz w ciągu 12 miesięcy od ukończenia studiów, a jego długość jest wliczana do łącznego czasu trwania mobilności na tym poziomie studiów, na którym student został zakwalifikowany na wyjazd. Rekrutacja może odbyć się najpóźniej na ostatnim roku studiów.

Program praktyki i profil instytucji przyjmującej, co do zasady powinien być związany z kierunkiem studiów i specjalnością studiów. Jej celem powinno być uzyskanie przez studenta wiedzy i umiejętności ułatwiających zatrudnienie, poszerzenie wiedzy zawodowej poprzez sprawdzenie umiejętności zdobytych w Uczelni do wykonywania zawodu. Praktyki odbywają się poprzez uczestnictwo w życiu i pracy instytucji prowadzącej praktykę.

Każdy student może, na każdym poziomie studiów, starać się uzyskać finansowanie na praktyki  w wymiarze:

od 2 do 12 miesięcy (wyjazdy studenckie),
od 2 do 6 miesięcy (wyjazdy absolwenckie).
Finansowanie można podzielić na kilka wyjazdów.

Wymiar praktyki: minimum 30 godzin pracy tygodniowo.

Wyjazdy w ramach Programu Erasmus+ odbywają się w ramach tzw. „kapitału mobilności”. Na każdym z trzech poziomów studiów, studenci mogą skorzystać z wyjazdu lub wyjazdów trwających łącznie do 12 miesięcy. Wyjątek stanowią jednolite studia magisterskie, dla których kapitał wyjazdowy wynosi 24 miesiące łącznie. Wyjazd absolwenta przypisany jest do tego stopnia studiów, w ramach którego został zakwalifikowany na stypendium.

Praktyka nie może być realizowana w instytucjach Unii Europejskiej (https://europa.eu/european-union/about-eu/institutions-bodies_pl) ani w instytucjach zarządzających programami Unii Europejskiej.

Studentów zainteresowanych zrealizowaniem praktyki w ramach Programu Erasmus+  zachęcamy do odwiedzenia ogólnoeuropejskiej platformy z ofertami praktyk: erasmusintern.org